Kasutatud Raamatud
autor pealkiri sisukirjeldus

Hetkel müügis 7081 raamatut
TERETULEMAST WWW.KASUTATUDRAAMATUD E-POOD-i

krugeri-mehed
Lawrence Malkin
Krügeri mehed
Kaks nädalat pärast Teise maailmasõja algust toimunud kohtumisel, mis jäi saladuseks üle 50. aasta, kiitsid Hitleri tippspioonid ja Natsi-Saksamaa finantsjuhid heaks jultunud vandenõu Inglismaa hävitamiseks: hakata võltsima miljoneid Inglise naelsterlingeid, puistata need Inglismaa kohal alla ja destabiliseerida Briti majandus. Peagi selgus, et keeruka graveeringu ja ainulaadse paberiga naelarahatähti oli peaaegu võimatu võltsida.

Pärast algseid ebaõnnestumisi pani SS seda salaplaani juhtima inseneriharidusega ohvitseri Bernhard Krügeri, kes otsis koonduslaagritest kokku kogunenud graafikud ja trükkalid ja moodustas neist valerahategijate töörühma. Kõik selle liikmed olid juudid. Ainus kriminaalkurjategija selles rühmas oli meistervõitleja Salomon Smoljanov.

Vangid teadsid, et kui nad töötavad liiga hästi, saavutavad sakslased edu ja neid tapetakse tõenäoliselt teadmise tõttu salajasest vandenõust. Aga nad teadsid ka, et kui töö edeneb liiga aeglaselt, saadetakse nad gaasigambrisse. Kuidas oli võimalik ennast päästa? Mis järgmisena juhtus, on üks suur seiklus, välja arvatud see, et kõik on tõsi.

Tõlkinud Jaan Kabin

Olion

2010

262 lk.

Raamat on hetkel otsas

ISBN 9789985666111