Kasutatud Raamatud
autor pealkiri sisukirjeldus

Hetkel müügis 7081 raamatut
TERETULEMAST WWW.KASUTATUDRAAMATUD E-POOD-i

moskva-1941-linn-ja-tema-rahvas-sojas
Rodric Braithwaite
Moskva 1941. Linn ja tema rahvas sõjas

Saadavus 1 raamat - TALLINNA LADU

1941. aastal langes Moskvat sakslaste kallaletungi eest kaitstes ligi miljon Vene sõdurit, rohkem kui Ühendriikidel ja Suurbritannial kogu II maailmasõja jooksul. Paljud neist polnud tegelikult sõdurid, vaid tavalised inimesed, kes võtsid relva, et oma linna kaitsta. Üliõpilased jätsid oma raamatud ja võtsid püssid, vabakslastud vangid läksid lahingusse ja naised sõdisid kõrvuti meestega Moskvasse viivatel poristel jäätunud teedel.

Selleks ajaks kui Ühendriigid sõtta astusid, sakslased juba taandusid ja liitlased olid saanud otsustava võidu. Rodric Braithwaite, kes on uurinud vene sõdurite, poliitikute, kirjanike, kunstnike, tööliste ja laste elukäiku, kirjeldab seda murdelist ajaloohetke detailirikkalt. «Moskva 1941» on dramaatiline ja unustamatu ülevaade sageli tähelepanuta jäänud lahingutest, mis muutsid maailma.

Rodric Braithwaite on kirjutanud ka raamatu «Üle Moskva jõe. Pea peale pööratud maailm» (Across the Moscow River: The World Turned Upside Down). Ta oli aastatel 1988–1992 Briti suursaadik Moskvas ja elab praegu Londonis.

Tõlkinud Rein Turu

Varrak

2010

432 lk.

Väga heas seisus kasutatud raamat

ISBN 9789985320006

7 €
6.3 €

Lisa tellimusse