Kasutatud Raamatud
autor pealkiri sisukirjeldus

Hetkel müügis 7117 raamatut
TERETULEMAST WWW.KASUTATUDRAAMATUD E-POOD-i

Avaleht > Eesti kirjandus, romaanid

Anton Hansen Tammsaare

Tõde ja õigus (5. osa) (1983)

7 €
6.3

Lisa tellimusse

Eesti kirjandusklassika. Raamat sarjast Anton Hansen Tammsaare kogutud teosed 10. köide
Juhan Peegel

Valitud teosed. (Tuli koduaknas)

Raamatus on ühiste kaante vahel autori novelli- ja jutuloomingu paremik ning fragmentaarium «Ma langesin esimesel sõjasuvel».

Sisukord:

Paetarad
Käbalaev
Saare õlu
See imetabane suur kuusk
Söötis põld
Rahapada
Riia ...
Raimond Kaugver

Vana mees tahab koju

Romaan viib lugeja haiglamiljöösse. Sugestiivselt on kujutatud inimeste mehisust ja hingejõudu raske haiguse talumisel; sündmuste käigus on teravalt vastandatud üllas inimlikkus ja hingetu ratsionalism.
Hugo Raudsepp

Viimne eurooplane

5 €
4.5

Lisa tellimusse

Näitekirjaniku ja humoristi Hugo Raudsepa (1883-1952) satiirilise ja iroonilise põhikoega romaan käsitleb rohke dialoogi ja aforistlike arutluste vormis ühe osa eesti kultuuriintelligentsi meeleolusid ja kunstivaateid II maailmasõja eelõhtul. ...
Raimond Kaugver

Disko

Oma kolmeteistkümnendas raamatus jälgib autor ühe maakooli igapäevast elu, mille kujutamise kaudu on toodud tähelepanu keskpunkti meie koolielu aktuaalseid, lahendamist ootavaid probleeme. Pearõhk on õpetajate isiksuste vaatlusel -- oleneb ju ...
Peeter Elbing

Geeniuse elu

1.60 €
1.44

Lisa tellimusse

Autori teine raamat räägib «mehest, keda maailm püha kunsti jüngriks pidas»
Mihkel Mutt

Hiired tuules

«Viitaksin ühele loole seitse aastat tagasi. 1975. a. üliõpilaslehes ilmus paroodia M. Undi teatriromaanile «Via regia». Tolles kirjutises figureeris esimest korda Kalle Jermakoffi (tollal küll Järmakoff), «Hiired tuules» peategelase nimi. ...
Kalju Saaber

Kaimude raamat

1.99 €
1.79

Lisa tellimusse

Kogumik sisaldab valiku autori publitsistikaartikleid. Palad viitavad kirjaniku huvile avastada vähetuntut, erandlikku, olgu need siis kunagised eesti misjonärid Aafrikas või väljarännanud eestlaste järeltulijad Kaukaasias ja Siberimaal.
Oskar Luts

Kevade

6 €
5.4

Lisa tellimusse

Pildikesi koolipõlvest I ja II
Johannes Semper

Kivi kivi peale

1.29 €
1.16

Lisa tellimusse

Raamat sarjast Eesti romaanivara.
Veera Saar

Lõokesed taeva all. Üle allikate

1.99 €
1.79

Lisa tellimusse

Kaks romaani põllumajandustehnikumi õpilastest.
Eduard Vilde

Mahtra sõda (1982)

Lõhkumist ja riisumist toimetasid mõisas peaaegu üksnes võõraste valdade inimesed. Mahtra peremehed sellest osa ei võtnud ja selle valla muust rahvast tegid seda ainult vähesed. Veel enam: Mahtra mehed püüdsid purustamisele ja röövimisele ...
Oskar Luts

Mälestusi (1982)

Käesolev kogumik sisaldab kolm eesti kirjandusklassiku memuaarteost «Vanad teerajad», «Talvised teed» ning «Läbi tuule ja vee», milles autor pajatab oma lapsepõlvest ja esimesest kooliaastast.
Juhan Smuul

Muhu monoloogid

Mõnusalt muhedad lood muhulaste elust ja tegemistest, mille kirjanik Eesti kirjandusklassikasse kirjutanud.
Nüüd on uues kujunduses jäädvustatud Ärni ja Mihkli monoloogid, mis oma aktuaalsust pole tänaseni kaotanud.
Teet Kallas

Muljeid kirjandusmaastikult

2.59 €
2.33

Lisa tellimusse

Valimik tuntud romaanikirjaniku ja novellisti arvustusi, kirjanduslikku publitsistikat, imitatsioone ja paroodiaid aastaist 1963-1981.
Peeter Urm

Päike tules

1.59 €
1.43

Lisa tellimusse

Noore kirjaniku romaan, mille traagilises süzees põrkavad kokku kaks vastandlikku maailmakäsitust. Taotluseks on avada neid põhjusi ja juuri, millest saavad alguse jõhkrus ning vägivald. Autori eetiline hoiak on paiguti publitsistlikult ...
Uno Laht

Peost-suhu-jutte

1.85 €
1.67

Lisa tellimusse

Kogumik pikemaid ja lühemaid romantilis-iroonilises laadis proosaoopusi kaasajast ning lähiminevikust. Keskmistes osades analüütilisi sisekaemusi, publitsistlikke mõtisklusi ning kirjanduslikke paroodiaid. Lõpuks satiiriline olustikukomöödia.
Eduard Vilde

Pisuhänd

Sädelevalt humoorikas komöödia «Pisuhänd», mille Eduard Vilde (1865-1933) kirjutas 1913. aastal, paljastab eesti kodanluse kultuuritust ja karjerismi.
Jaak Jõerüüt

Raisakullid

1.85 €
1.67

Lisa tellimusse

Romaanis kujutatakse tänapäeva linnaelu. Tegelased esindavad eri põlvkondi, erinevaid mentaliteete, ka nende ametid ja tegevussfäärid on erinevad. Ristuvad kultuuriinimeste ja ametnike vastandlikud eluhoiakud ja pürgimused.
Jaan Kross

Rakvere romaan

Romaani põhiline sündmustik toimub 18. sajandil Rakveres. Peategelase isikliku elu sündmuste taustal tõuseb keskse süžeelise teljena esile Rakvere linna läbi sajandite kestnud võitlus oma linnaõiguste eest.