Kasutatud Raamatud
autor pealkiri sisukirjeldus

Hetkel müügis 7116 raamatut
TERETULEMAST WWW.KASUTATUDRAAMATUD E-POOD-i

kulmale-maale-raudsed-kaed
Eduard Vilde
Külmale maale. Raudsed käed
Tavaformaadis ja ümbrispaberiga kõvas köites raamat sarjast Eduard Vilde teosed.

Külmale maale

1896. a. ilmus Eduard Vilde romaan «Külmale maale», mis eesti kirjanduses senitundmatul kombel käsitles külaelu. Esmakordselt paljastati selles teoses kapitalismi ühiskondlikke vastuolusid ja näidati, et inimese saatust kujundavad sotsiaalsed olud ning vahekorrad.
Romaani peategelaseks on noor pops Väljaotsa Jaan, kes haiguse tõttu satub väljapääsmatult raskesse seisukorda oma ema ning õdede-vendade toitmisel. Moraalse löögi annab Jaanile Virgu peremees, kes koos urjadnikuga tuleb Väljaotsa saunast varastatud kraami otsima, sest vaesed on peremehe silmis ka vargad ning viimased sulid. Jaan võib uhkelt ja väljakutsuvalt neile otsa vaadata, sest tema on küll vaene, aga äärmiselt aus.

«Külmale maale» on Vilde üks õnnestunumaid ning täiuslikumaid teoseid. Siin on kujundirikkaid kirjeldusi, on psühholoogiliselt põhjendatud ja usutavad karakterid, on ehtsat vildelikku rahvakeelt. Seetõttu on «Külmale maale» saanud väga populaarseks.


Raudsed käed

Romaani süžeeline ülesehitus on rajatud peamiselt maalt linna siirdunud vabrikutöölise Villem Luige saatuse arendamisele, milles domineerivat osa etendab erandlik armastuslugu – kasuisa ja kasutütre vahel. Kirjanik on liigselt esiplaanile tõstnud armastusprobleemi, sellega teataval määral varjutades teose ühiskondliku elu kujutamist...

Eesti Riiklik Kirjastus

1954

338 lk.

Raamat on hetkel otsas