Kasutatud Raamatud
autor pealkiri sisukirjeldus

Hetkel müügis 7237 raamatut
TERETULEMAST WWW.KASUTATUDRAAMATUD E-POOD-i

edukad-suhted
Teeli Remmelg
Edukad suhted
Miks muutub suhtlemisoskus nii isiklikes kui töösuhetes järjest olulisemaks? Kuidas edastada selget sõnumit? Millised suhtlemisoskused on kaasasündinud ja milliseid saab arendada? Kuidas lahendada konflikte, nt otsese ülemusega, kolleegidega, lähedastega? Kuidas pidada raskeid kõnelusi, mis kaasnevad koondamiste ja vallandamistega?
Need ja paljud teised edukat suhtlemist käsitlevad teemad on Teeli Remmelga raamatus esitatud koos Eesti tunnustatud koolitajate ja juhtide kommentaaridega. Oma kogemusi erinevatest suhtlusolukordadest ja konfliktide lahendamisest jagavad Karin Hango, Milvi Tepp, Anu Virovere, Riina Varts, Asko Talu, Ago Tiiman, Jaana Liigand, Alar Tamming ja Taimi Elenurm.
„Edukad suhted“ käsitleb klassikalisi suhtlemisteemasid – kontakti loomine, konfliktid, rasked kõnelused ja enesekehtestamine – koos Eesti tunnustatud koolitajate ja juhtide eluliste näidete ja kogemustega.
„Teeli Remmelga raamat on üles ehitatud justkui mõnus ja arendav vestlusring,“ tunnustab Dictumi arenduskeskuse koolitaja Signe Vesso. „Praktikud toovad välja isiklikke võimsaid juhtimisnippe, mida on ise kasutanud ja mida soovitavad järgi proovida.“
Arista HRS koolitaja Alo Naelapea tunnistab, et kirjutas endale raamatust välja mitu lehekülge tsitaate, mis annavad mõtlemisainet ja mida saab edaspidigi kasutada.
Tema tsitaatide väljavõttes on esikohal EBSi professori Anu Virovere antud nn sümpaatia valem. See ütleb, et vastastikuse sobivuse hindamiseks kulub tavaliselt vaid murdosa sekundist, kuid kahjuks on tõenäosus vastastikuseks sümpaatiaks üsna väike, valemi põhjal vaid neli protsenti. Seda teades ja arvestades suudame tolerantsemalt suhtuda oma partneritesse nii isiklikus kui tööelus – kõik ei saa kõigile meeldida. Oluline on õppida konflikte ennetama ja lahendama.
Majanduslikult karmil ajal on see eriti oluline, et võtta maha üleliigsed emotsioonid ja mitte tekitada lisastressi. Tuleb ju juhtidel pidada alluvatega raskeid kõnelusi – näiteks teatada palgakärpest, palgata puhkusele saatmisest, koondamisest või vallandamisest. Raamatust saab väärtuslikke nõuandeid, kuidas teha seda inimlikult, mõru maitseta.
Koolitaja Karin Hango sõnul on praeguses majandussurutises märgatavalt suurenenud koostöö teemaliste kursuste tellimine. Juhid, kelle ettevõtetel on püsimislootus, tahavad õppida, kuidas toetada ja juhendada inimesi nii, et rasked ajad üle elada.
Asko Talu usub, et praegune pingeline olukord turul paneb juhid valiku ette, kas leppida, alla anda või leida uusi lahendusi. Igal juhul on alanud suurte muutuste aeg .
Et inimestele on loomuomane avaldada muutustele vastupanu, on õige tagasiside andmine praegu eriti oluline. Peatükk „Rasked vestlused raskel ajal“ toob ka konkreetseid näiteid, kuidas tagasisidet anda.

2009

160 lk.

Raamat on hetkel otsas