Kasutatud Raamatud
autor pealkiri sisukirjeldus

Hetkel müügis 7082 raamatut
TERETULEMAST WWW.KASUTATUDRAAMATUD E-POOD-i

korrumpeerunud-meditsiin
Hans Weiss
Korrumpeerunud meditsiin
Austria ajakirjanik Hans Weiss paljastab oma raamatus «Korrumpeerunud meditsiin», kuidas ravimikontsernid kasutavad illegaalseid turundusmeetodeid, varjavad ravimite ohtlikke kõrvaltoimeid, küsivad ravimite eest põhjendamatult kõrget hinda – ning kasutavad selleks arste, keda nad varjatult rahastavad.

Weissi raamat võtab kohati põneviku mõõtmed: autor esineb varjunime all ravimikonsultandina ja imbub sel moel ravimitööstusesse. Näiteks osaleb ta ühel ravimikontsernide turunduskongressil, kus räägitakse avatult, et nende kõrgeim eesmärk on kopsakas kasum, mitte inimeste tervis. Autor püüab liimile nimekaid arste, kellele ta teeb ravimikonsultandina esinedes ettepanekuid osaleda ebaeetilistes katsetes. Ta lubab neile kuninglikku tasu, mida võib kanda ka erakontole. Enamik mainekaid kliinikujuhte ja eriala autoriteete jääb ettepanekuga nõusse.

Raamatu teise väljaande sissejuhatuses täpsustab autor, et esmatrüki ilmumise järel sai ta paar kohtuähvardust, kuid keegi ei asunud siiski tema kirjutatut ümber lükkama. Kogenud ajakirjanikuna oli ta muidugi oma tagalat kindlustanud ja säilitanud kõik asitõendid. Mõnda neist, näiteks e-kirju kasutas ta ka raamatus oma jutu tsementeerimiseks.

Tõlkinud Anu Wintschalek

Äripäev

2012

255 lk.

Raamat on hetkel otsas

ISBN 9789949464531