Kasutatud Raamatud
autor pealkiri sisukirjeldus

Hetkel müügis 7083 raamatut
TERETULEMAST WWW.KASUTATUDRAAMATUD E-POOD-i

rasedate-farmakoteraapia
Tatjana Brilene, Anu Hedman, Anne Kirss, Anneli Kullamaa, Janika Kõrv, Kersti Oselin, Karin Otter, Tiina Ristimäe ja Piret Visnapuu
Rasedate farmakoteraapia
Rase naine on ilmselt viimane tõeline terapeutiline vaeslaps. Eetiliste, meditsiinilis-juriidiliste ja loodet kaitsvate sätete tõttu on rasedatel korraldatud vähe farmakokineetilisi, farmako-dünaamilisi ja kliinilisi uuringuid. Suurem osa ravimeid, mis on müügil apteekides, on seetõttu varustatud järgmise informatsiooniga: „Seni puuduvad küllaldased ja hästi kontrollitud uuringud rasedatel”.
Seega langeb vastutus raseda medikamentoosse ravi eest täielikult praktiseerivale arstile, kes peab hindama poolt- ja vastuargumente ravimi kasutamiseks konkreetses kliinilises situatsioonis.
Esimese ning seni ainsa eestikeelse rasedus- ja rinnaga toitmise aegset ravimite kasutamist käsitleva üriginaalõpiku avaldas 1991.aastal farmakoloogiadotsent Margareete-Helge Otter. Meid sellest lahutavad 16 aastat andsid käesoleva käsiraamatu autoreile võimaluse vastava teema uueks käsitluseks.
Autorid on andnud endast parima, et esitada kiiresti arenevas ravimite maailmas ülevaade raseduse ajal enam esinevate haiguste ja sümptomite farmakoteraapiast, arvestades hetkel kättesaadavat teavet. Kuigi mitmed seisundid on jäänud käsitlemata ja kõikidele küsimustele vastuseid ei ole, peaks seleest käsiraamatust raseduse ja imetamise ajal abi olema.

Toimetanud Karin Otter ja Tiina Ristimäe

Medicina

2007

140 lk.

Raamat on hetkel otsas

ISBN 9789985829820