Kasutatud Raamatud
autor pealkiri sisukirjeldus

Hetkel müügis 7106 raamatut
TERETULEMAST WWW.KASUTATUDRAAMATUD E-POOD-i

kuidas-lahendada-ulesannet
George Polya
Kuidas lahendada ülesannet
Selles ülesannete lahendamise kohta üllatavalt elementaarselt kirjutatud raamatus väldib autor ettekavatsetult igasugust üliteaduslikku lähenemisviisi, olles veendunud, et selgeltpüstitatud matemaatikaülesanded on jõukohased igaühele. Käesoleva raamatu näol ei ole meil tegemist õpikuga (kuigi teda võib ka selleks kasutada). Raamat osutub meeldivaks ning kasulikuks lugemisvaraks igaühele.
Illustratiivne materjal on raamatus küll enamasti matemaatiline, kuid esitatavat meetodit saab põhimõtteliselt rakendada väga paljude teaduslike, tehniliste ning isegi sotsiaalsete ülesannete puhul. Mingit antud olukorda vaadeldakse siin nii õpetaja, õpilase kui ka puhtpraktilist ülesannet lahendada sooviva isiku seisukohalt.
Nii raamatu sisu kui ka esitamise meetod on ainulaadsed. Kuigi erilist tähelepanu on siin pööratud just matemaatika õpetajatele ja õppijatele, osutub raamat siiski huvitavaks igaühele, kel on tegemist loomise, loovuse ja avastamisega.

George Polya on (oli) üks maailma juhtivatest matemaatikutest, töötas omal ajal Zürichi Föderaalse Tehnoloogiainstituudi füüsika-matemaatikateaduskonna dekaanina, hiljem Stanfordi (mis paikneb Ameerika Ühendriikides) ülikooli professorina.

Tõlkinud Ülo Kaasik

Valgus

1967

188 lk.

Raamat on hetkel otsas