Kasutatud Raamatud
autor pealkiri sisukirjeldus

Hetkel müügis 7276 raamatut
mobiiltelefoni ekraani kaitseklaasid - hea hinnaga - www.telmarx.ee

jooksuga-tippvormi
Ari Paunonen ja Seppo Anttila
Jooksuga tippvormi
Mihkel Mardna spordiarst, Eesti Spordimeditsiini Sihtasutuse juhataja kirjutab: "Jooks on tõenäoliselt enim harrastatud sportlik tegevus maailmas. Lisaks tohutule hulgale harrastusjooksjatele on see tähtsal kohal väga erinevate spordialade ettevalmistuse lõikes tippspordi tasandil. Nii kasutavad jooksu üldfüüsilise ettevalmistuse ühe osana näiteks maadlejad, Vormel-1 piloodid, purjetajad, jalgpallurid, suusatajad.

Oma olemuselt on jooks sobilik sportlik harrastus enamusele meist. Et aga treeningutest mõnu tunda, tuleks oma võimeid õigesti hinnata. Pidagem siinkohal meeles legendaarse Soome pikamaajooksja Lasse Vireni mõttetera: “Sörkimisel ja jooksmisel on suur vahe… Kui Te aga olete otsustanud hakata jooksma, pidage nõu oma arstiga, kas ka tema on Teie tervislikust seisundist sama optimistlikult meelestatud, kui Te ise.”.

Jooks on kindlasti üks aja- ja kulusäästlikumaid spordialasid, mis teritab vaimu ja hoiab südame-veresoonkonda toonuses. Oluline on seejuures järgida printsiipi: tähtis pole mitte ainult ühe treeningu maht, vaid treeningute järjepidevus, nagu soovitavad ka “Jooksuga tippvormi” autorid. Selleks kõigile harrastajatele meelekindlust, et jooksutreening ei oleks kannatuste jada, vaid nauding!"

üksraamat

2009

132 lk.

Raamat on hetkel otsas