Kasutatud Raamatud
autor pealkiri sisukirjeldus

Hetkel müügis 7116 raamatut
TERETULEMAST WWW.KASUTATUDRAAMATUD E-POOD-i

allakaik-ja-langus
Evelyn Waugh
Allakäik ja langus
Briti aristokraatia ja ühiskonna koorekihi kujutamise suurmeister Arthur Evelyn St John Waugh’ (1903—1966) teosed olid kaasaja lugejate hulgas äärmiselt populaarsed ja kriitikud hindasid tema huumorisoont väga kõrgelt. Eestis on Waugh eelkõige tuntud oma romaani „Tagasi Bridesheadi” ja samanimelise teleseriaali poolest.

Pärast Oxfordis õppimist töötas Waugh aasta aega Walesis õpetajana. Oma autobiograafias kirjutab ta, et üritanud seal endalt elu võtta ja ujunud kaugele merele, otsustanud aga pärast kurja meduusiga kohtumist kuivale maale naasta.

1928. aastal abiellus Evelyn Waugh Evelyn Gardneriga ja sõbrad hakkasid neid kutsuma He-Evelyn ja She-Evelyn. Naise truudusemurdmisel põhineb Waugh` romaan "Peotäis põrmu". Abielu lahutati 1930. aastal ja Waugh abiellus pärast katoliiklaseks saamist Laura Herbertiga, kellega sai seitse last ja elu lõpuni koos elas.

"Allakäik ja langus" oli Evelyn Waugh’ esimene romaan, mis tõstis noore autori kohe kirjandusareenile. Romaani peategelane on Paul Pennyfeather, kes pärast Oxfordist väljaviskamist satub mingisse Walesi kooli õpetajaks. Ta armub ühe õpilase emasse ja satub viimaks vanglasse.

Tegelikult aga, nagu Evelyn Waugh’ romaanides tavaks, kõneleb see autorile omase musta huumoriga Suurbritannia ühiskonna kitsaskohtadest. Sedapuhku 1920-ndate bordelliärist.

Eesti Päevalehe romaaniklassika 23. raamat
Kõik raamatud sarjast Eesti Päevalehe romaaniklassika

Tõlkinud Madis Kanarbik

Eesti Päevalehe raamat

2007

187 lk.

Raamat on hetkel otsas