Kasutatud Raamatud
autor pealkiri sisukirjeldus

Hetkel müügis 7116 raamatut
TERETULEMAST WWW.KASUTATUDRAAMATUD E-POOD-i

andekas-mr-ripley
Patricia Highsmith
Andekas mr. Ripley
Ameerika romaanikirjanik Patricia Highsmith (1921—1995) alustas oma tööinimeseteed kunstniku ja koomiksikirjanikuna. Tema esimene romaan oli Truman Capote’i innustusel kirja pandud "Tutvus rongis", mis ilmus 1950. aastal ja millest Alfred Hitchcock juba aasta pärast väntas väga menuka filmi.

Kirjutamisharjumus tekkis Highsmithil üsna ootamatul kombel. Nimelt alustas terve elu päevikut pidanud Highsmith sellega juba lapsepõlves ning mõtles oma pealtnäha normaalsetele naabritele välja psühholoogilisi probleeme ja mõrvarlikke kalduvusi. Suureks abiks olid sealjuures psühhiaater Karl Menningeri raamatud, mida ta luges juba 8-aastaselt.

Patricia Highsmith jõudis kirjutada 22 romaani. Kõige kuulsam tema tegelastest on amoraalne ja biseksuaalne massimõrvar Tom Ripley, kes esimest korda astus lugejate ette 1955. aastal romaanis "Andekas mr Ripley". New Yorgis elav Ripley kohtub rikka mehega, kes palub tal minna Itaaliasse oma poega otsima. Ripley vahetab identiteete nagu kindaid ja jõuab lõpuks Kreekasse.

"Ripliaad" koosneb kokku viiest romaanist. Esimesest on tehtud mitu filmi, kõige tuntum neist on kahtlemata 1999. aastal Anthony Minghella lavastatud samanimeline linateos.

Patricia Highsmith armastas küll Ameerikat, kuid kolis 1963. aastal Euroopasse ja elas seal kuni surmani.

Eesti Päevalehe romaaniklassika 24. raamat
Kõik raamatud sarjast Eesti Päevalehe romaaniklassika

Tõlkinud Karin Suursalu

Eesti Päevalehe raamat

2007

192 lk.

Raamat on hetkel otsas