Kasutatud Raamatud
autor pealkiri sisukirjeldus

Hetkel müügis 7233 raamatut
TERETULEMAST WWW.KASUTATUDRAAMATUD E-POOD-i

janki-kuningas-arthuri-oukonnas-1959
Mark Twain
Jänki kuningas Arthuri õukonnas (1959)
William Faulkneri poolt ameerika kirjanduse isaks kuulutatud Samuel Langhorne Clemensi ehk Mark Twaini elu polnud kerge. 1835. aastal sündinud kirjanik kasvas üles Mississippi-äärses Hannibali linnakeses väikekaupmehe kuuenda lapsena. Sisuliselt hariduseta jäänud Twaini varakult alanud sinikrae-karjäär tipnes Mississippi aurulaeva tüürimehe ametiga, ent 23-aastaselt hakkas ta ajakirjanikuks.

Sulemeister oli paras hirmuvalitseja, kellele tema oma tütar pelgas läheneda. Kirjaniku maniakaal-depressiivsete hälvete leebeim väljendus oli suurushullustus. Aga komeedina Ühendriikide kirjandustaevasse tõusnud Twainil oli ärplemiseks ka alust. Sama ettearvamatu kui Twaini käitumine oli tema teoste kvaliteet. Hüperaktiivne sulesepp tegutses nagu kirjutamismasin, pannes paberile kõik, mida nägi.

"Jänki kuningas Arthuri õukonnas" (1889) on Tom Sawyeri ja Huckleberry Finni lugude kõrval teenimatult tagaplaanile jäänud. Seda maailmakirjanduse tippteost on nimetatud rüütliromaanide paroodiaks ja sci-fi kirjandusžanrile alusepanijaks. Kahtlemata võinuks praktilise maailmavaatega jänkist ajarändur sattuda ükskõik mis ajastul mis tahes ühiskonda ning ikka näinuks Twain seda iroonilise pilguga.

1910. aastal elust lahkunud kirjanik puhkab New Yorgi osariigis Elmiras. Kalmukivile on väikselt kirjutatud Samuel Langhorne Clemensi ja suurelt Mark Twaini nimi.

Tõlkinud Juhan Lohk

Eesti Riiklik Kirjastus

1959

388 lk.

Raamat on hetkel otsas