Kasutatud Raamatud
autor pealkiri sisukirjeldus

Hetkel müügis 7129 raamatut
TERETULEMAST WWW.KASUTATUDRAAMATUD E-POOD-i

kuldne-kompass-1-osa
Philip Pullman
Kuldne kompass (1. osa)
Eesti lugejani on jõudnud inglise kirjaniku Philip Pullmani (1946) triloogia Tema tumedad ained esimene raamat Kuldne kompass, mis tänaseks on pärjatud mitmete kirjandusauhindadega (Carnegie medal 1995, Guardiani Children’s Fiction Award 1996), ja püsib koos triloogia kahe järgmise raamatuga nii inglise kui USA raamatumüügi esikümnes.
Peategelane Lyra on pealtnäha tavaline tüdruk, võib-olla pisut sõnakuulmatum, ulakam ja püsimatum kui teised lapsed. Ühel õhtul järjekordsest karmist keelust üle astudes ajab ta nurja katse mõrvata oma onu, mõjukat lord Asrieli ja kuuleb pealt vestlust suurtest ja süngetest saladustest. Ees ootavad tormilised sündmused ja ennustuste kohaselt on maailma saatus Lyra kätes. Muretust tuulepeast peab kiiresti saama kangelane.
See mitmetasandiline raamat räägib keerulistest asjadest lihtsal ja arusaadaval moel, autor ei pane oma maailmavalu ja hingepiinu otsesõnu paberile, vaid valab need haaravate seikluste ja meeldejäävate tegelaskujude vormi. See jätab valikuvõimaluse -- kellel on kogemusi ja tahtmist, leiab ainet ja ajendeid ise edasi mõelda, noorem lugeja aga saab kaasa elada põnevatele sündmustele.
Nii mõnedki välised tunnused viitavad fantaasiakirjandusele, kuid selle elemente on kasutatud üksnes inimloomuse eri külgede ilmekamaks väljatoomiseks.
kuldne-kompass-philip-pullman.jpg

Tõlkinud Eve Laur

Tiritamm

2002

357 lk.

Raamat on hetkel otsas

ISBN 9985551370