Kasutatud Raamatud
autor pealkiri sisukirjeldus

Hetkel müügis 7083 raamatut
TERETULEMAST WWW.KASUTATUDRAAMATUD E-POOD-i

tapamaja-korpus-viis-ehk-laste-ristisoda
Kurt Vonnegut
Tapamaja, korpus viis ehk Laste ristisõda
Autor vaatab tagasi Teise maailmasõja julmustesse, Dresdeni tuletormi jubedusse, vaatab selle mõttega, et hoiatada ja silmi avada, kuigi ta ei ole kindel, kas sõdasid saab ära hoida või on nad niisama vältimatud kui jääliustikud. Autor, meenutades minevikku ja kujutledes tulevikku, küsib endalt, milline on olevik ja milline osa sellest on tema kanda. Ja ta tunneb, et tema osa on siiski võitlus sõdade vastu - nii või teisiti.

«Tapamaja, korpus viis» on üks maailma mõjuvamaid sõjavastaseid raamatuid. Kurikuulsa Dresdeni pommitamise taustal peegeldab peategelase Billy Pilgrimi müütiline ajarännak mõranenud elusid ning püüdlusi mõtestada seda, mida me ihkame, kuid sisimas ka kardame mõista.

Autoriks on Kurt Vonnegut juunior, Saksa päritoluga neljanda põlve ameeriklane, kes praegu elab lahedates tingimustes Codi neemel (ja ülearu palju suitsetab). Ameerika jalaväelasena, sõjavangi langemise tõttu võitlusvõimetuna oli ta paljude aastate eest Saksa linna Dresdeni («Elbe jõe Firenze») pommitamise tunnistajaks, jäi ellu ja võib sellest jutustada.
See romaan on kirjutatud kohati skisofreenilis-telegrammilises stiilis, nagu see on pruugiks planeet Tralfamadorel, kust tulevad lendavad taldrikud.

Tõlkinud Valda Raud

Eesti Raamat

1971

168 lk.

Raamat on hetkel otsas