Kasutatud Raamatud
autor pealkiri sisukirjeldus

Hetkel müügis 7081 raamatut
TERETULEMAST WWW.KASUTATUDRAAMATUD E-POOD-i

vaikelu
Louise Penny
Vaikelu

Saadavus 1 raamat - LAKI RAAMATUPOOD, Laki 12/Värvi 5, Tallinn, B-korpus, I korrus, ruum 101

Kohalike meelest on Kolme Männi küla turvaline rahusadam. Peataolek saabub siis, kui nende keskel elanud kogukonna armastatud liige leitakse vahtrametsast surnuna. Kindlasti on tegu õnnetusjuhtumiga, kütil oli nool viltu läinud..., sest kes oleks muidu võinud soovida Jane Neali surma?

Pikkade ja edukate tööaastate järel Quebeci kriminaalpolitseis oli peainspektor Armand Gamache õppinud otsima madu Eedeni aias. Gamache tajub, et miskit sünget luurab valgete teivastarade taga, ja kui küllalt teraselt vaadata, hakkab seni vaikne ja rahulik külake oma saladusi avama…

Louise Penny hakkas kriminaalromaane kirjutama siis, kui tal oli juba üsna kirev elu seljataga. Praegu viiekümnene autor oli neliteist aastat alkohoolik, vabanes sellest suure vaevaga, töötas Kanada raadios ja televisioonis ning õppis reporterina mööda maad rännates inimesi tundma ja nende räägitu varjundeid mõistma. Ta oli juba lapsepõlves endale tõotanud, et kunagi kirjutab ta raamatu. Kui Penny lõpuks tegudeni jõudis, oli ta sihiks ajalooline romaan, maailma parim raamat. See ei tahtnud aga kuidagi edeneda ning tulevane kirjanik ootas inspiratsiooni viis aastat, vahtides telerit ja süües kummikomme. Lõpuks, kui ta oli juba lootuse kaotanud, langes ta pilk inglise klassikalistele kriminaalromaanidele, mida Penny oli alati lugeda armastanud. Seejärel tuli mõistmine, et ajaloolise suurteose asemel on temas kuju võtmas kriminaalromaan. Oma esimest raamatut «Vaikelu» alustades, lõi ta Kolme Männi küla, paiga, kus ta oleks isegi hea meelega elada tahtnud, ning asustas selle inimestega, keda ta oleks meelsasti oma sõprade seas näinud. Küla asub küll Kanadas, aga seal toimuv on väga lähedane klassikalisele inglise kriminaalromaanile ning kõige rohkem ongi Louise Pennyt võrreldud Agatha Christie'ga. Tema Kolme Männi küla on imeline ja idülliline ning just sellepärast toob kuritegu sinna niivõrd kohutava ebakõla. Järsku seisavad inimesed silmitsi arusaamaga, et üks nende seast on mõrvar ning nad ei saa enam oma naabreid ega sõpru usaldada.
Louise Pennyl on õnnestunud luua ka erakordselt sümpaatne politseiniku kuju. Peainspektor Armand Gamache on inimene, kelle väärtushinnangud on selged ning kes oskab hinnata inimlikkust ja ehedaid tundeid. Teda on hakatud juba nimetama Kanada Hercule Poirot'ks.
Louise Penny saatis oma esimese raamatu romaanivõistlusele ja sai 800 osavõtja seas teise koha. Kohe tulid ka lepingud ja uued preemiad: Penny raamatud on võitnud «New Blood» Dagger'i preemia Inglismaal, Arthur Ellise auhinna Kanadas ning Agatha auhinna 2007. ja 2008. aastal. Nii et ajastul, mil raamatud on täis sarimõrvareid ja räigelt naturalistlikke vägivallastseene, on saavutanud ülemaailmse populaarsuse Quebeci kirjanik, kes pakub nüansirikkaid, paeluvaid ja inimlikke lugusid.

Tõlkinud Ede Kõrgvee

Varrak

2009

296 lk.

Väga heas seisus NAGU UUS raamat

ISBN 9789985318652

7 €
6.3 €

Lisa tellimusse